Przedstawiciele doktorantów w nowej kadencji Samorządu

W środę, 15.06.2022 r., odbyło się pierwsze posiedzenie delegatów Wydziałowych Rad Doktorantów w kadencji 2022-2024 – Sejmik Wyborczy. Wydarzenie to zwieńczyło rozpoczęty w maju proces wyborczy do struktur Samorządu Doktorantów. Posiedzenie Sejmiku poprowadził Przewodniczący Komisji Wyborczej SD, mgr Daniel Kulik (WNB).

Władze Samorządu Doktorantów (Rada Doktorantów)

Po raz kolejny na Przewodniczącego Samorządu Doktorantów jednomyślnie wybrany został mgr Krzysztof Garczarek (WF).  Sejmik ponownie poparł także kandydatury mgr Sylwii Zawadzkiej (WNS) i mgr. Łukasza Cymbaluka (WNS) na I Wiceprzewodniczącą i II Wiceprzewodniczącego SD.

Członkami Rady Doktorantów pozostali także mgr Anna Brzostowska (WNB), mgr Łukasz Rozwadowski (WNHiP) oraz mgr Magdalena Stępień (WCh). Od rozpoczynającej się we wrześniu kadencji Samorządu, rolę Sekretarza Rady Doktorantów pełnić będzie mgr Anna Skibińska (WF).

Komisje Rewizyjna i Wyborcza Samorządu Doktorantów

Członkami Komisji Rewizyjnej SD zostały: mgr Kamila Chrobot (WNS, ponowny wybór), mgr Anna Dudzik (WNB), mgr Ewa Zając (WNB).

Nad przebiegiem przyszłych wyborów czuwać będzie zaś Komisja Wyborcza SD w składzie: mgr Daniel Kulik (WNB, ponowny wybór), mgr Karolina Kazik (WF, ponowny wybór), mgr Wojciech Milczarski (WF).

Rada Szkoły Doktorskiej i Uniwersytecka Komisja Wyborcza

W Radzie Szkoły Doktorskiej zasiada dwóch doktorantów z głosem stanowiącym. Sejmik zdecydował, że od przyszłej kadencji Samorządu będą to mgr Łukasz Rozwadowski (WNHiP) i mgr Magdalena Stępień (WCh), którzy od kilku miesięcy z dużym zaangażowaniem sprawują te funkcje.

Przedstawicielką doktorantów do Uniwersyteckiej Komisji Wyborczej została wybrana mgr Daria Gigola (WNS).

Senat i Komisje Senackie

Stanowisko Senatora reprezentującego głos doktorantów delegaci powierzyli mgr Łukaszowi Cymbalukowi (WNS). Oprócz senatora z głosem stanowiącym doktoranci mają także drugiego przedstawiciela w Senacie uczelni – rolę obserwatora pełni Przewodniczący Samorządu Doktorantów.

Przy Senacie działają liczne Komisje Senackie, w których doktorantów będą reprezentować:

• Komisja Finansów – mgr Magdalena Sobota (WFiA)
  • Komisja Inwestycji i Majątku – mgr Łukasz Cymbaluk (WNS, ponowny wybór)
  • Komisja Nauczania – mgr Kamila Chrobot (WNS, ponowny wybór)
  • Komisja Nauki i Współpracy z Zagranicą – mgr Daniel Kulik (WNB)
  • Komisja Rozwoju – mgr Ewa Zając (WNS)
  • Komisja Statutowa – mgr Krzysztof Garczarek (WF)

Komisje Dyscyplinarne

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Doktorantów, podczas Sejmiku Wyborczego powołano także dziesięciu przedstawicieli doktorantów do dwóch Komisji Dyscyplinarnych.

Komisja Dyscyplinarna dla Doktorantów

• mgr Anna Brzostowska (WNB)
  • mgr Emilia Hruszowiec (WNHiP)
  • mgr Wojciech Milczarski (WF)
  • mgr Katarzyna Koza (WF)
  • mgr Magdalena Sobota (WFiA)

Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna dla Doktorantów

• mgr Łukasz Rozwadowski (WNHiP)
  • mgr Anna Dudzik (WNB)
  • mgr Anna Skibińska (WF)
  • mgr Krzysztof Garczarek (WF)
  • mgr Marta Madej-Gajewska (WCh)

Rada Doktorantów składa gratulacje i życzy powodzenia wszystkim delegatom – w szczególności zaś tym, którzy od września obejmą nowe dla siebie funkcje!

Dla wszystkich zainteresowanych dostępna jest prezentacja, która krótko charakteryzuje wymienione wyżej role: prezentacja z Sejmiku Wyborczego.