Krótka instrukcja dla doktorantów ubiegających się o przyznanie stypendiów doktoranckich i zwiększeń projakościowych na rok akademicki 2018/19:

Wchodzimy na stronę: https://usosweb.uni.wroc.pl

1. Po  zalogowaniu, doktorant  wypełnia wniosek, wpisując odpowiednie dane osobowe oraz swoje osiągnięcia (podanie  daty  osiągnięcia nie jest  konieczne).
  2. Doktorant na ekranie 3 wniosku zaznacza tylko te kryteria, do których  odnoszą się jego osiągnięcia.  Na tym etapie, przydatne dla doktoranta będą wyjaśnienia  pojęć: „zaangażowania w prowadzeniu zajęć dydaktycznych”,”zaangażowania w realizacji badań naukowych”, „postępów w pracy naukowej” i ” postępów rozprawy doktorskiej” zawarte w Zasadach  przyznawania i wypłacania stypendiów doktoranckich na stacjonarnych studiach  doktoranckich w Uniwersytecie Wrocławskim  (Zarządzenie nr 70/2017 Rektora UWr z dnia 20 czerwca 2017 r. z późn. zm.).  W tym roku  nie odstępujemy również od stosowania wewnętrznych  wydziałowych załączników z  osiągnięciami doktoranta, ze względu  na testowanie programu oraz  brak ujednolicenia  kryteriów w skali całego Uniwersytetu, a także konieczność wprowadzenia w systemie słownika poszczególnych  osiągnięć.
  3. Po zapisaniu  wniosku,  doktorant  jest  zobowiązany  wydrukować wniosek, podpisać,  uzupełnić o  dodatkowe dokumenty, w szczególności  o opinię opiekuna naukowego (odrębny dokument sporządzony  według dotychczas obowiązującego wzoru, ewentualnie wzoru  podanego przez wydział),  dokumenty potwierdzające uzyskanie każdego ze wskazanych wyżej osiągnięć (przy uwzględnieniu  ustaleń wynikających z wydziałowych Szczegółowych  kryteriów przyznawania stypendiów doktoranckich czy zwiększeń). Tak przygotowaną dokumentację doktorant składa na wydziale, bądź u „koordynatora stypendialnego” (osoby zajmującej się stypendiami doktoranckimi lub przyjmującej wnioski stypendialne, ew. sekretarza WKD), bądź u  kierownika studiów doktoranckich  (w zależności od zorganizowania pracy na Wydziale).
UWAGA: Osoby  rozpoczynające studia doktoranckie będą mogły wypełnić wniosek w USOSwebie, dopiero po wprowadzeniu ich danych do systemu USOS. Dane osób przyjętych będą przenoszone przez DISOS do sytemu począwszy od sierpnia. Gdyby  jednak  zdarzyła się sytuacja, zwłaszcza w przypadku tych kierunków, na których   odbyła się już rekrutacja, że świeżo zrekrutowany „doktorant”, miałby pilną potrzebę wypełnić wniosek w USOSwebie już teraz, wtedy osoba odpowiedzialna na wydziale za studia doktoranckie musi ręcznie wprowadzić dane tej osoby do systemu USOS – tj. przynajmniej podstawowe dane osobowe, zapisać na program studiów doktoranckich oraz nadać login do systemu USOSweb.

Wnioski stypendialne doktoranci będą mogli składać w systemie USOSweb do 30 września.

Na koniec proszę o wyrozumiałość i czujność, ponieważ ten typ wniosków będzie uruchamiany w naszej Uczelni po raz pierwszy. Proszę również o uwagi do przebiegu procesu, aby można było go na przyszłość udoskonalać.