(PL/ENG) Konkurs na członków Zespołu ds. Doktorantów Międzynarodowych

PL:

Drogie Doktorantki, Drodzy Doktoranci,

Powołujemy Zespół ds. Doktorantów Międzynarodowych przy Samorządzie Doktorantów UWr w celu zapewnienia doktorantom międzynarodowym wsparcia w sprawach ich dotyczących. Zachęcamy osoby chętne do współpracy!

Do zadań Zespołu należeć będzie:

1. Udzielanie doktorantom zagranicznym pomocy w komunikacji z władzami uczelni,
  2. Informowanie doktorantów zagranicznych o pracach Samorządu Doktorantów,
  3. Informowanie doktorantów zagranicznych o zarządzeniach Rektora i uchwałach Senatu UWr ich dotyczących,
  4. Udzielanie pomocy w znajdowaniu możliwości finansowania badań prowadzonych przez zagranicznych doktorantów oraz pomoc w procedurze aplikacyjnej.

Członkom Zespołu oferujemy:

1. Możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie współpracy ze środowiskami zagranicznymi oraz administracji uczelni publicznej,
  2. Rozwój umiejętności językowych,
  3. Integrację z międzynarodowym środowiskiem akademickim,
  4. Uczestnictwo w przedsięwzięciach realizowanych przez Samorząd Doktorantów oraz Uniwersytet Wrocławski.

Od kandydatów oczekujemy:

1. Statusu doktoranta Uniwersytetu Wrocławskiego,
  2. Znajomości języka angielskiego w stopniu umożliwiającym efektywną komunikację
    z doktorantami zagranicznymi oraz tłumaczenie treści komunikatów Władz Uczelni i aktów normatywnych z obszaru nauki i szkolnictwa wyższego,
  3. Dyspozycyjności (minimum 2 godzin w tygodniu),
  4. Mile widziana bardzo dobra znajomość języka polskiego,
  5. Mile widziana znajomość dodatkowego języka obcego,
  6. Mile widziana znajomość aktów prawnych dotyczących szkolnictwa wyższego oraz prawa imigracyjnego,
  7. Mile widziane doświadczenie w działalności samorządowej w społeczności akademickiej,
  8. Mile widziane doświadczenie w zarządzaniu kanałami komunikacji (social media),
  9. Mile widziane doświadczenie w tłumaczeniu dokumentów.

Udział w pracach zespołu jest nieodpłatny.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV (wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych) i listu motywacyjnego na adres: samorzad.doktorantow@uwr.edu.pl najpóźniej do dnia 17 października 2020 r. Prosimy o tytułowanie wiadomości w następujący sposób: “Zespół ds. Doktorantów Zagranicznych – aplikacja”.

Zgłoszenia wysłane po wyznaczonym terminie, nie zawierające kompletu wymaganych dokumentów oraz źle zatytułowane nie będą rozpatrywane.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

ENG:

Dear Doctoral Students,

We hereby inform about the creation of a Group for International Doctoral Student Support, established to provide support for international doctoral students in administrative matters. We encourage you to apply for a position.

Specific tasks of the Group include:

1. providing assistance in communication with University officials,
  2. providing information about the activities of the Doctoral Student Council,
  3. translating relevant documents produced by the Rector and UWr Senate,
  4. providing information about scientific grant opportunities in Poland as well as assistance in the application process.

Members of the Group will have an opportunity to:

1. gain experience in collaborating with international organizations and working with the administration of a public university,
  2. gain proficiencies in foreign languages,
  3. network in an international academic environment,
  4. take part in the activities of the Doctoral Student Council and the University of Wrocław,

Candidates are expected to have:

1. status of a doctoral student at the University of Wrocław,
  2. english proficiency on a level that permits effective communication with international doctoral students and writing english translations of relevant legal documents and University announcements,
  3. availability (minimum 2 hours per week),
  4. (optional) polish language proficiency,
  5. (optional) proficiency in a foreign language other than english or polish,
  6. (optional) knowledge of polish law regarding imigration and higher education,
  7. (optional) experience working in an academic (student) council,
  8. (optional) experience in social media management
  9. (optional) experience in document translation.

All positions within the Group are currently unpaid.

In order to apply, please send a cover letter and CV (including a consent for the processing of personal data) to: samorzad.doktorantow@uwr.edu.pl not later than the 17th of October 2020. Your email should be titled “Group for International Doctoral Student Support – application”.

Applications sent after the deadline, incomplete and in incorrectly titled emails will not be considered.

We reserve the right to contact only selected applicants.