Stan epidemii a praca doktorantów

Szanowne Doktorantki i Doktoranci Uniwersytetu Wrocławskiego,

W związku z ogłoszonym przez Ministra Zdrowia stanem epidemii na terenie RP, zabronione jest przemieszczanie się w celach innych, niż wymienione w Rozporządzeniu.

Dozwolone jest wyjście z domu w celu:

• zaspokojenia bieżących potrzeb życia codziennego
  • wykonania czynności zawodowych
  • wykonania czynności związanych z nieodpłatnym wolontariatem na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19
  • uczestnictwa w obrządku religijnym

Po konsultacji z Biurem Radców Prawnych UWr pragniemy Was poinformować, że prowadzenia badań i innych czynności wykonywanych w ramach studiów doktoranckich/uczestnictwa w szkole doktorskiej nie można traktować jako wykonywania czynności zawodowych.

W związku z tym, zalecamy, abyście nie przychodzili na Uczelnię, a wszystkie możliwe obowiązki doktoranckie realizowali zdalnie. W przypadku niemożliwości przeprowadzenia badań/innych obowiązków zdalnie, powinniście przerwać ich wykonywanie do momentu odwołania stanu epidemii. Planowane zakończenie obowiązywania niniejszych przepisów to 11 kwietnia 2020 roku, ale może to ulec zmianie.

Zalecenie to dotyczy tylko doktorantów, którzy nie są przez Uczelnię zatrudnieni na podstawie umowy o pracę lub innej umowy cywilnoprawnej.

Opinia prawna.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy zdrowia,
Rada Doktorantów UWr