Stypendia MNiSW dla młodych wybitnych naukowców

Drodzy,

od 1 grudnia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. można składać do MNiSW wnioski o przyznanie stypendiów dla młodych wybitnych naukowców.

Termin wewnętrzny dla ubiegających się o stypendium, za pośrednictwem Działu Badań Naukowych mija 21 grudnia 2020 r.

Wniosek wypełnia w systemie osoba zainteresowania i spełniająca kryteria ustawowe dot. definicji młodego naukowca.

Młodym naukowcem jest osoba prowadząca działalność naukową, która:

• jest doktorantem lub nauczycielem akademickim – i nie posiada stopnia doktora albo
  • posiada stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło 7 lat, i jest zatrudniona w Uczelni,

do okresu 7 lat nie wlicza się okresów przebywania na urlopie macierzyńskim, urlopach na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopie ojcowskim, urlopie rodzicielskim lub urlopie wychowawczym, udzielonych na zasadach określonych w Kodeksie pracy, lub okresów pobierania zasiłku macierzyńskiego lub świadczenia rodzicielskiego, albo okresów pobierania zasiłku chorobowego lub świadczenia rehabilitacyjnego w związku z niezdolnością do pracy, w tym spowodowaną chorobą wymagającą rehabilitacji.

Status młodego naukowca będzie weryfikowany w dniu podjęcia przez Ministra decyzji o przyznaniu stypendium i jest liczony od daty, a nie roku uzyskania stopnia doktora.

Wniosek w systemie wypełnia zainteresowany jego złożeniem, ale wygenerowany z systemu OSF dokument musi być podpisany elektronicznie przez Kierownika Jednostki  – JM Rektora prof. dr hab. Przemysława Wiszewskiego.

Wypełniony formularz wniosku składający powinien przesłać do Działu Badań Naukowych na adres: katarzyna.przybylska@uwr.edu.pl.

Ważne! Sprawdzony wniosek wymaga pisemnej akceptacji ze strony Dziekana Wydziału (może być w formie mailowej). Dopiero wtedy dokument będzie przekazany z DBN do podpisu elektronicznego JM Rektorowi.

Poniżej znajduje się link do strony MNISW, który szczegółowo określa warunki i zasady otwartego od dzisiaj konkursu.

Z poważaniem,

Katarzyna Przybylska,