Kandydaci do Wydziałowych Rad Doktorantów – Wybory 2022

Wydział Biotechnologii

Nie zgłoszono kandydatur.

 

Wydział Chemii

Magdalena STĘPIEŃ (III rok SD, KDCh)
Od 2020 roku jestem członkinią Wydziałowej Rady Doktorantów, natomiast od roku 2022 jestem również członkinią Rady Doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego. Od marca bieżącego roku zostałam wybrana na przedstawicielkę Samorządu Doktorantów w Radzie Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.  Oprócz ww. funkcji jakie piastuję chętnie angażuję się w różne inicjatywy na rzecz Uniwersytetu i poza nim.”

Daria WOJTALA (I rok SD, KDCh)
Doktorantka I roku Kolegium Doktorskiego Chemii. Zajmuje się syntezą kompleksów z jonami metali przejściowych oraz ich charakterystyką biologiczną. Z pasji siatkarka, reprezentująca Uniwersytet Wrocławski na ogólnopolskich rozgrywkach sportowych. Osoba komunikatywna oraz posiadająca umiejętność pracy w zespole. Wytrwale dąży do założonych przez siebie celów. Ponadto, mająca doświadczenie w organizacji wydarzeń społecznych.”

Anna WŁADYCZYN (IV rok studiów doktoranckich)
Jestem doktorantką IV roku na Wydziale Chemii. Badania związane z pracą doktorską realizuję w Zespole Chemii Biomateriałów. Aktualnie jestem członkinią WRD oraz delegatką do Sejmiku Samorządu Doktorantów. Rozumiejąc potrzebę poszukiwania nowych rozwiązań, pozwalających na efektywny rozwój Doktorantów w trudnych czasach pandemicznej rzeczywistości, chciałabym mieć ponowną możliwość reprezentacji interesów naszej studenckiej Społeczności Wydziału Chemii również w nowej kadencji.” 

Marta MADEJ – GAJEWSKA (I rok SD, KDCh)
Chętnie zasilę skład WRD na moim Wydziale ponieważ jak dotąd nie miałam sposobności kandydowania.”

 

Wydział Filologiczny

Krzysztof GARCZAREK (III rok SD, KDWF, literaturoznawstwo)
„W Samorządzie Doktorantów działam od dwóch lat. Od grudnia 2020 do stycznia 2022 pełniłem funkcję przewodniczącego Wydziałowej Rady Doktorantów oraz Członka Rady Doktorantów UWr. Od stycznia bieżącego roku jestem Przewodniczącym Samorządu Doktorantów. Pragnę nadal aktywnie partycypować w kształtowaniu naszej akademickiej wspólnoty i działać na rzecz społeczności doktorantów.”

Anna SKIBIŃSKA (III rok SD, KDWF, nauki o komunikacji społecznej i mediach)
„Absolwentka Kolegium MSI, doktorantka w dyscyplinie nauk o komunikacji społecznej i mediach; od 2021 roku aktywnie uczestniczy w pracach Komisji ds. współpracy Rad Dyscyplin Naukowych Wydziału Filologicznego z KDWF; prawnicze wykształcenie wykorzystywała dotąd m.in. do opiniowania regulaminu rekrutacji do KDWF, zasad przeprowadzania oceny śródokresowej oraz programu kształcenia w KDWF.

Karolina KAZIK (III rok SD, KDWF, językoznawstwo)
„Ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Wrocławskim. W WRD działam od 2020 roku, od 2022 jestem przewodniczącą WRD na Wydziale Filologicznym. Zajmuję się m.in. wspieraniem aktywności naukowej doktorantów poprzez pomoc w realizacji wniosków o dofinansowanie.”

Hanna MIERA (II rok SD, KDWF, literaturoznawstwo)
Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością edytorską, obecnie doktorantka w Zakładzie Historii Literatury Romantyzmu. W 2020 roku obroniła pracę magisterską poświęconą motywom etnograficznym w Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach związanych z folklorem i etnografią drugiej połowy XIX w., twórczością Elizy Orzeszkowej, a także typografią.”

Katarzyna KOZA (II rok SD, KDWF, literaturoznawstwo)
Doktorantka w Zakładzie Literatury Polskiej XX i XXI wieku na Uniwersytecie Wrocławskim. Zainteresowania badawcze skupia na zagadnieniach dotyczących humanistyki ekologicznej i posthumanizmu; interesuje się zwłaszcza ekokrytyką, ekopoetyką oraz ekofeminizmem. Współzałożycielka doktoranckiego Koła Naukowego Kulturowych Teorii Współczesnej Humanistyki, działającego przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską dotyczącą języków współczesnej ekopoezji.

Wojciech MILCZARSKI (I rok SD, KDWF, językoznawstwo)
Jestem doktorantem pierwszego roku językoznawstwa w KDWF. Przez rok byłem wiceprzewodniczącym koła naukowego na naszym wydziale, a obecnie jestem członkiem jego doktoranckiej wersji. Chciałbym dołączyć do Wydziałowej Rady Doktorantów, żeby poznać nowych ludzi, i mieć realny wpływ na decyzje podejmowane odnośnie doktorantów i Uniwersytetu.”

Adrianna TROJAN (I rok SD, KDWF, literaturoznawstwo)
„Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską oraz historii. Pracę magisterską poświęciła zagadnieniom inności oraz obcości w Trylogii Sienkiewicza. Doktorantka w Zakładzie Historii Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski. Dysertację doktorską o modelach męskości w powieściach współczesnych Bolesława Prusa pisze pod kierunkiem dr hab. prof. UWr Justyny Bajdy.  Podczas studiów magisterskich byłam aktywnym członkiem, a później jako członkiem zarządu, Rady Kół Naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego.”

 

Wydział Fizyki i Astronomii

Magdalena SOBOTA (II rok SD, KDFiA)
„Jestem doktorantką na Wydziale Fizyki i Astronomii. Pracę doktorską realizuję w Instytucie Fizyki Doświadczalnej i obejmuje ona badania korozji w stopach żelaza. Poza tym angażuję się w prace promocyjne na rzecz WFA. Jestem osobą ambitną, odpowiedzialną i wytrwale dążę do wyznaczonego celu.”

Mateusz CIERNIAK (IV rok studiów doktoranckich – przedłużenie)
„Jestem długoletnim działaczem Samorządu Doktorantów, byłem członkiem Rady Doktorantów, Rady Szkoły Doktorskiej UWr oraz wielu Komisji Senackich. Obecnie reprezentuję Doktorantów w Radzie Wydziału WFiA. Planuję w tym roku obronić swój doktorat a kandyduję po raz kolejny, aby pomóc Naszym nowym Samorządowcom w nawigacji labiryntu jakim jest administracja UWr :D”

Valeriya MYKHAYLOVA (IV rok studiów doktoranckich – przedłużenie)
„Od lat jestem w wydziałowej radzie doktorantów, lubię porządek, zwierzęta, fizykę i kawę. Posiadam 3 publikacje, grant Preludium oraz stypendium im. M. Borna dla doktorantów Wrocławskich uczelni.”

Michał BOBULA (I rok SD, KDFiA)
Badawczo zajmuję się grawitacją. Współorganizowałem 2 edycje studenckiej konferencji „Winter Kindergarten of Theoretical Physics”. Jedną z głównych motywacji mojej kandydatury jest frustracja szeroko pojętym uciekaniem od odpowiedzialności (przez osoby zatrudnione na UWr) przy załatwianiu wszelkich spraw (i nie tylko). Lubię robić zdjęcia i oglądać dobre filmy.”

 

Wydział Matematyki i Informatyki

Mateusz PYZIK (IV rok studiów doktoranckich)
„Od 2019 roku, z krótką przerwą, jestem członkiem Uniwersyteckiej Komisji Wyborczej, jako przedstawiciel Doktorantów. Brałem udział w przygotowaniach do wyborów Rektora UWr w roku 2020, a teraz uczestniczę w przygotowaniach do przedterminowych wyborów Rektora. Czuję się w obowiązku, by doprowadzić te wybory do szczęśliwego końca, chcę nadal przynależeć do WRD WMI.”

Krzysztof KĘPCZYŃSKI (III rok SD, KDM)
„Jestem doktorantem matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim specjalizującym się w teorii prawdopodobieństwa, a konkretnie mówiąc teorii wartości ekstremalnych. Poza aspektami teoretycznymi, interesuję się zastosowaniami rachunku prawdopodobieństwa i statystyki do modelowania zjawisk świata rzeczywistego.”

 

Wydział Nauk Biologicznych

Daniel KULIK (III rok SD, KDNB)
„Jestem ichtiologiem (zajmuje się rybami) i biologiem ewolucyjnym prowadzącym swoje badania w Muzeum Przyrodniczym UWr. Stoję za stroną FB oraz Instagramem muzeum. Od prawie dwóch lat reprezentuję Was jako przewodniczący WRD. Uczestniczę także w radach wydziału oraz w sejmikach doktoranckich. Poza doktoratem jestem pasjonatem windsurfingu, pływania oraz kinomaniakiem.”

Anna BRZOSTOWSKA (II rok SD, KDNB)
„Doktorat robię w Zakładzie Biologii Rozwoju Roślin, badając rozwój wtórnej tkanki okrywającej u drzew. Jestem członkinią Wydziałowej Rady Doktorantów i Rady Doktorantów UWr oraz uniwersyteckiego Zespołu ds. COVID. Doktorantów WNB reprezentuję na poziomie wydziałowym i uniwersyteckim, jako delegatka do Rady Wydziału i Sejmiku Doktorantów, czy uczestnicząc w rozmowach z władzami Wydziału i Uniwersytetu.”

Anna DUDZIK (II rok SD, KDNB)
„Jestem doktorantką na Wydziale Nauk Biologicznych, swoje badania prowadzę w Pracowni Biologii Płazów pod opieką prof. dr hab. Marii Ogielskiej oraz dr Magdaleny Chmielewskiej. Mój projekt doktorski dotyczy modyfikacji rozrodu mieszańców zwanym hybrydogenezą, który badam u mieszańca Pelophylax grafi, występującego na południu Francji oraz w Hiszpanii.”

 

Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Łukasz ROZWADOWSKI (III rok SD, KDASiK)
„Jestem obecnym przewodniczącym WRD na WNHiP. Pełnię funkcję członka Rady Doktorantów oraz przedstawiciela doktorantów w Radzie Szkoły Doktorskiej. Zasiadam jako skarbnik w zarządzie wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego. Na kulturoznawstwie jestem znany z miłości do fenomenologii i „genderu” oraz z obsługi zdalnych obron doktorskich.”

Kiriakos CHATZIPENTIDIS (IV rok studiów doktoranckich)
„Absolwent jednolitych, stacjonarnych studiów pedagogicznych o specjalizacji resocjalizacja na Uniwersytecie Wrocławskim (przygotowanie pedagogiczne) oraz Kwalifikacyjnych Studiów Podyplomowych Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Przedstawiciel doktorantów w Senacie Uniwersytetu Wrocławskiego (od 2016 r. do 2021 r.). Przedstawiciel doktorantów w Radzie Bibliotecznej Uniwersytetu Wrocławskiego (od 2016 r.). Przedstawiciel doktorantów w Kolegium Elektorskim UWr podczas wyborów Rektora w latach 2016, 2020, 2022.

Emilia HRUSZOWIEC (II rok SD, KDH)
Jestem doktorantką Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Na co dzień zajmuję się historią Żydów w epoce wczesno nowożytnej oraz ich relacjami z innymi mieszkańcami Rzeczypospolitej. Dbam także o historię swojej lokalnej społeczności, starając się pokazać, że historia nie ogranicza się wyłącznie do podręczników. Czas wolny dzielę między wycieczki rowerowe i różnorodne DIY.” 

 

Wydział Nauk Społecznych

Łukasz CYMBALUK (IV rok studiów doktoranckich – przedłużenie; nauki o polityce i administracji)
„Obecnie powoli zbliżam się do ukończenia zasadniczej części rozprawy doktorskiej (tytuł: Państwo Islamskie w Środowisku Międzynarodowym), przez najbliższe miesiące koncentrować się będę na poprawkach oraz na redakcji wstępu/zakończenia. Z samorządem doktoranckim jestem związany praktycznie od początku studiów. Zdarzyło mi się też pełnić kilka funkcji na poziomie wydziałowym oraz centralnym. Myślę, że pasować może do mnie cytat: „Właściwy człowiek w niewłaściwym miejscu może odmienić świat”.”

Anzhelika SAVCHUK (III rok SD; KDNoPiA)
„Od grudnia 2019 członkini Samorządu Doktorantów  przy Wydziale Nauk Społecznych, od grudnia 2020 w delegatka do Samorządu doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego,  od marca 2021 roku delegatka do Komisji do Jakości Kształcenia. Prowadzę zajęcia na Wydziale Nauk Społecznych od 2020 roku dla studentów studiów licencjackich oraz magisterskich na kierunkach Politologia, Bezpieczeństwo Narodowe i Stosunki międzynarodowe. Uczestniczka krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych w Polsce i za granicą.

Sylwia ZAWADZKA (IV rok studiów doktoranckich, nauki o polityce i administracji)
Członkini Wydziałowej Rady Doktorantów od 2018 r.,Przedstawicielka doktorantów w Radzie WNS  od 2018 r. Członkini Rady Doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego w latach 2021-2022, Wiceprzewodnicząca Rady Doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego od 2022 r.  Prowadzę zajęcia dydaktyczne i szkolenia z zakresu negocjacji międzynarodowych; prowadzę badania z zakresu adaptacji politycznej państw, nowego intergowernmentalizmu, ról międzynarodowych; polityki europejskiej Niemiec.

Ewa ZAJĄC (III rok SD, KDNoPiA)
Doktorantka III roku w Kolegium Doktorskim Nauk o Polityce i Administracji. 
Sekretarz WRD WNS w dobiegającej końca kadencji. Zainteresowania badawcze: integracja europejska oraz prawa osób z niepełnosprawnościami.”

Kamila CHROBOT (IV rok studiów doktoranckich, nauki o polityce i administracji)
Od 2018 r. działam prężnie w WRD, początkowo jako sekretarz WRD, natomiast obecnie jako przewodnicząca. Od 2021 r. jestem członkiem Sejmiku Doktorantów UWR, a także w kadencji 2021-2022 pełniłam funkcję sekretarza PDUW. Posiadam duże doświadczenie w zakresie funkcjonowania samorządu, którym chętnie się dziele. Jestem autorem wielu inicjatyw doktorantów.”

Daria GIGOLA (II rok, KDNoPiA)
Jestem doktorantką w Kolegium Nauk o Polityce i Administracji UWr. Do moich zainteresowań naukowych należą: komunikacja polityczna, media społecznościowe, media tradycyjne, rosyjski system medialny, analiza zawartości. Jestem również wiceprzewodniczącą Zespołu ds. doktorantów międzynarodowych UWr.”

Wojciech KILAN (II rok SD, KDF)
„Doktorant w Kolegium Doktorskim Filozofii UWr. W swoich badaniach zajmuję się filozofią moralną św. Tomasza z Akwinu, w szczególności zagadnieniem państwowych działań śmiercionośnych. Na poprzednich stopniach kształcenia byłem reprezentantem studentów do Rady Instytutu Filozofii i starostą mojego roku na studiach magisterskich. Jako członek Samorządu wypełniałbym swoje obowiązki sumiennie, dążąc do tego, aby ogólnie przyjęte przepisy kształcenia na uczelni wyższej służyły doktorantom, a nie odwrotnie.

Paulina WALESZCZAK (II SD, KDNoPiA)
„Przygotowuję pracę doktorską na temat współczesnych mediów polskiej diaspory. Media są dla mnie ważne także poza badaniami naukowymi, ponieważ jestem dziennikarką. Moje doświadczenie w dziedzinie komunikacji, przekazywania informacji – chciałabym wykorzystać także w Samorządzie Doktorantów.”

 

Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska

Nie zgłoszono kandydatur.

 

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Jarosław FIRLIT (IV rok studiów doktoranckich)
„Doktorant w Zakładzie Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, zainteresowania badawcze koncentruje wokół spółek kapitałowych, rynku ubezpieczeń, umów handlowych, nieruchomości.

Marcin KOPACKI (II rok SD, KDNP)
„Jestem doktorantem 2 roku i prowadzę swój doktorat w ramach Zakładu Postępowania Cywilnego.”

Katarzyna SKALSKA (IV rok studiów doktoranckich)
Wiedzę oraz umiejętności zdobywam od ponad 8 lat pracując w rekomendowanych Kancelariach Prawnych, gdzie zajmuje się głównie prawem karnym, prawem cywilnym oraz prawem rodzinnym. Dodatkowo jestem aktywnym członkiem Zespołu Prawnego Rzecznika Praw Doktoranta KRD, gdzie sporządzam opinie prawne związane z prawem o szkolnictwie wyższym i nauce.