Komunikat Rady Doktorantów UWr
(Ukrainian/English below)
Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,
w związku z agresywnymi działaniami i zbrojną napaścią Rosji skierowaną przeciw Narodowi Ukraińskiemu pragniemy wyrazić naszą solidarność z Ukraińskimi Przyjaciółmi, członkami naszej wspólnoty akademickiej, mieszkającymi zarówno w Ukrainie, jak i w Polsce.
Drodzy, jesteśmy z Wami. Możecie liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Jednocześnie, przyłączając się do apelu Jego Magnificencji Pana Rektora Przemysław Wiszewski, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wszelkich działań powodowanych nienawiścią, skutkujących bólem, cierpieniem, niedającymi się policzyć i wyrazić osobistymi tragediami.
Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego
🇺🇦
Шановні Пані і Панове,
Дорогі коліжанки та колеги,
в зв’зку із агресивними діями і збройним нападом Росіі на Україну та Український народ прагнемо виявити солідарність нашим украніським друзям, членам нашої академічноі спільноти котрі мешкають в Україні і в Польщі.
Дорогі, знайте що ми з Вами. Знайте, що можете розраховувати на нашу підтримку і допомогу. Поряд із цим хочемо долучитись до відозви шановного Ректора Пршемислава Вішевськіего і задекларувати цілковитий спротив і засудження всіх дій спричинених ненавистю, маючих наслідком біль, терпіння та незліченні трагедії.
Рада Докторантів Вроцлавського Університету
🇬🇧 🇺🇸
Dear Colleagues,
in view of the aggressive actions and armed aggression of Russia against the Ukraine and Ukrainian people, we would like to express our solidarity with our Ukrainian friends, members of our academic community, living both in Ukraine and Poland.
Dear friends, remember we are with you. Remember that you can count on our support and assistance. At the same time, joining the appeal of His Magnificence Rector Przemysław Wiszewski, we express our firm opposition to any actions caused by hatred, resulting in pain, suffering and personal tragedies that cannot be counted and expressed.
Doctoral Student Council of the University of Wrocław