Spotkanie: „Co i jak na doktoracie?”

Serdecznie zapraszamy doktorantów, a także osoby, które dopiero zastanawiają się nad rekrutacją do Szkoły Doktorskiej, na spotkanie „Co i jak na doktoracie?”. Mogą wziąć w nim udział również osoby niezwiązane z Uniwersytetem Wrocławskim. Wydarzenie odbędzie się w dwóch terminach, 2 oraz 9 listopada o godzinie 17:00 przez platformę Teams.

Spotkanie poprowadzi I Wiceprzewodniczący Rady Doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego, mgr Wojciech Milczarski.

Szkolenie odbędzie się w ramach projektu „Szkoła Młodego Naukowca Samorządowca”, organizowanego przez Krajową Reprezentację Doktorantów, a współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach zadania publicznego „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego” w 2023 r.

Jakie tematy będą poruszane na spotkaniu?

• jakie są prawa i obowiązki doktorantów;
  • jak działa opieka promotorska;
  • na co warto zwrócić uwagę podczas formułowania IPB – przydatne wskazówki;
  • jakie są możliwości finansowe na doktoracie (skąd pozyskiwać środki);
  • jak działa lokalny Samorząd Doktorantów (Uniwersytet Wrocławski);
  • jakie są organizacje doktoranckie w Polsce.
Poniżej dołączamy linki do poszczególnych spotkań:
02.11.2023 – godzina 17:00–18:30
Link do spotkania
09.11.2023 – godzina 17:00–18:30
Link do spotkania

Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na Facebooku.