Wnioski o stypendia: Rektora, socjalne i dla osób niepełnosprawnych – rok akademicki 2019/2020

W związku z przedłużonymi pracami informatycznymi Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji w Warszawie związanymi z  koniecznością dostosowania systemu USOS  do zmian wynikających z nowej  ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce ustalono następujące terminy składania wniosków o świadczenia dla studentów na rok akademicki 2019/2020.

Studenci, którzy zamierzają ubiegać się o świadczenia w roku akademickim 2019/2020 zobowiązani są zarejestrować w formie elektronicznej począwszy od 11 października 2019 r. wnioski o przyznanie nw. stypendiów za pośrednictwem strony www.usosweb.uni.wroc.pl:

– wnioski o stypendium Rektora,

wnioski o stypendium dla osób niepełnosprawnych

– wnioski o stypendium socjalne (stypendia przyznawane są na semestr zimowy!)

Po zarejestrowaniu, wydrukowany wniosek wraz z kompletem dokumentów należy złożyć we właściwym Dziekanacie:

– w terminie do 25 października 2019 r. – w przypadku wniosku o stypendium Rektora (wstępne listy rankingowe zostaną ogłoszone do 15 listopada br.)

Podczas wypełniania wniosku w USOSIE w części Moje osiągnięcia w ramach kryterium: według załącznika należy wpisać tylko jedno osiągnięcie o treści „według załącznika” i dodać datę 2019-09-30.

– w terminie do 28 października 2019 r. – w przypadku wniosku o stypendium dla osób niepełnosprawnych (studentom, którzy złożą wniosek po 28 października br., stypendium zostanie przyznane od następnego miesiąca po dacie złożenia wniosku!).

Studenci  niepełnosprawni zobowiązani są, przed  zarejestrowaniem wniosku,  złożyć w  sekcji pomocy materialnej w   dziekanacie   orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (nie dotyczy to studentów, którzy – w roku akademickim 2018/2019 – złożyli stosowne orzeczenie i jest ono   ważne przynajmniej do października 2019 r.)

w terminie do 05 listopada 2019 r.  w przypadku wniosku o stypendium  socjalne        (studentom, którzy złożą wniosek po 05 listopada br.,  stypendium zostanie przyznane od następnego miesiąca po dacie złożenia wniosku lub doręczenia brakujących dokumentów!).

Maksymalna miesięczna wysokość dochodu netto na  osobę w rodzinie studenta  za 2018 rok uprawniająca  do ubiegania się o stypendium socjalne wynosi  1.050,00 zł.

————–

Przy dochowaniu przez studentów powyższych terminów – planuje się wypłacić stypendia socjalne i stypendia dla osób niepełnosprawnych  w ostatnich dniach  listopada br. z wyrównaniem za październik br. Jednakże,  ze względów organizacyjnych, dla studentów, którzy złożą komplet dokumentów w okresie od 29 października do 5 listopada br. dopuszcza się możliwość  wypłacenia stypendiów socjalnych w miesiącu w grudniu br. z wyrównaniem od października br. Stypendia Rektora zostaną wypłacone w grudniu br.  z wyrównaniem od października br.