Wydział Biotechnologii:
Brak zgłoszeń
Wydział Chemii:
· mgr Krystian Kamionka (I rok, Kolegium Doktorskie Chemii)
„Jako doktorant zaangażowany w życie akademickie chciałbym reprezentować interesy naszej społeczności w Wydziałowej Radzie Doktorantów. Posiadam umiejętności organizacyjne, jestem komunikatywny i gotowy wspierać projekty na rzecz integracji oraz rozwoju naukowego wszystkich doktorantów naszego wydziału.”
· mgr Aleksandra Gałązka (III rok, Kolegium Doktorskie Chemii)
„Jestem doktorantką III roku Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie Nauki Chemiczne. Z Wydziałem Chemii jestem związana od 7 lat, a swoją przygodę z badaniami naukowymi rozpoczęłam na drugim roku studiów licencjackich. Chciałabym dołączyć do Wydziałowej Rady Doktorantów, aby aktywnie uczestniczyć w rozwoju społeczności doktoranckiej oraz dbać o jej potrzeby.”
· mgr Dominika Kasperek (III rok, Kolegium Doktorskie Chemii)
„Jestem doktorantką III roku w Kolegium Doktorskim Chemii, a od października 2024 pełnię funkcję przedstawicielki doktorantów w Wydziałowym Zespole ds. Jakości Kształcenia. Pracuję również w wydziałowym Laboratorium Magnetycznego Rezonansu Jądrowego. Chciałabym dołączyć do Wydziałowej Rady Doktorantów, aby aktywnie wspierać rozwój naszej społeczności doktoranckiej na Wydziale Chemii.”
· mgr Weronika Forysiak-Płoszka (IV rok, Kolegium Doktorskie Chemii)
„Zajmuję się syntezą oligouretanów o zdefiniowanej sekwencji monomerycznej oraz funkcjonalizowanych klatkowych silseskwioksanów. W poprzedniej kadencji WRD byłam delegatką na Sejmik.”
· mgr Marta Madej-Gajewska (IV rok, Kolegium Doktorskie Chemii, dyscyplina Nauki Chemiczne)
„W WRD działam od 2022 roku. Podczas ubiegłych lat byłam Przedstawicielką Doktorantów do Rady Wydziału, Przedstawicielką Doktorantów do Rady Dyscypliny a także przedstawicielką WRD w Sejmiku Doktorantów. Chętnie zasilę skład WRD na moim Wydziale, by kontynuować moja aktywność na rzecz WRD i doktorantów na Wydziale Chemii.”
· mgr Kinga Chotnicka (IV rok, Kolegium Doktorskie Chemii)
„Jestem doktorantką IV roku Kolegium Doktorskiego Chemii. Do moich zainteresowań naukowych należą głównie badania fizykochemiczne związków organicznych pod kątem oddziaływań niekowalencyjnych w szczególności wiązań wodorowych o niskiej barierze (LBHB). Będąc członkiem WRD mam nadzieję na podzielenie się własnymi doświadczeniami zdobytymi podczas całego doktoratu oraz wdrożenie potrzebnych działań.”
· mgr Patrycja Piękoś (III rok, Kolegium Doktorskie Chemii)
„Jestem doktorantką III roku na Wydziale Chemii. W swojej pracy naukowej zajmuję się syntezą i analizą fizykochemiczną barwników fluorescencyjnych i sensorów pH. Mam doświadczenie w działalności organizacyjnej oraz pracy zespołowej. Dołączając do RD chciałabym reprezentować interesy doktorantów, wspierać ich rozwój i promować inicjatywy zwiększające integrację i współpracę w środowisku akademickim.”
· mgr Daria Wojtala (IV rok, Kolegium Doktorskie Chemii)
„Jestem doktorantką IV roku w Kolegium Doktorskim Chemii. Zajmuję się syntezą kompleksów z jonami metali przejściowych oraz ich charakterystyką biologiczną. Od 2022 roku czynnie działam w Wydziałowej Radzie Doktorantów Wydziału Chemii, zaś od 2023 r. w Samorządzie Doktorantów UWr pełniąc rozmaite funkcje, m.in. I Wiceprzewodniczącej Samorządu Doktorantów UWr.”
· mgr Oskar Kaszubowski (III rok, Kolegium Doktorskie Chemii)
„Jestem doktorantem III roku Kolegium Doktorskiego Chemii. Od wczesnych czasów studenckich jestem związany z Zakładem Krystalografii. Byłem jednym z przedstawicieli społeczności studentów w Radzie Wydziału Chemii. Chciałbym zaangażować się w prace Wydziałowej Rady Doktorantów.”
· mgr Kornelia Pajączkowska (I rok, Kolegium Doktorskie Chemii)
„Przez 5 lat byłam studentką Wydziału Chemii oraz należałam do Koła Naukowego Chemików Jeż, w którym współorganizowałam strefę relaksu – Jest Chemia jest chill – ABO edycja 1. Obecnie realizuję doktorat wdrożeniowy w firmie farmaceutycznej, ale również chciałabym aktywnie uczestniczyć w życiu toczącym się na Wydziale Chemii.”
Wydział Filologiczny:
· mgr Monika Sokołowska-Horodecka (IV rok, Kolegium Doktorskie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa)
„Zajmuję się językoznawstwem, a w obszarze moich głównych zainteresowań znajdują się krajobrazy językowe w przestrzeni publicznej (Linguistic Landscapes). Studia licencjackie i magisterskie ukończyłam na filologii germańskiej UWr. Oprócz zafascynowania nauką, od wielu lat interesuję się także sztukami walki i muzyką.”
· mgr Alicja Derych (IV rok, Kolegium Doktorskie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa)
„W ramach językoznawczego doktoratu (jako członkini Pracowni Fonetyki IFG) badam wymowę osób niemieckojęzycznych uczących się języka polskiego, współpracuję z Zakładem Lingwistyki Korpusowej IFP, zawodowo w projekcie DARIAH pracuję nad rozwojem Słowosieci. W samorządzie działam od 2023 r. Obecnie jestem Przewodniczącą Wydziałowej Rady Doktorantów Wydziału Filologicznego oraz delegatką na Sejmik Doktorantów UWr.”
· mgr Krzysztof Garczarek (IV rok, Kolegium Doktorskie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa, dyscyplina literaturoznawstwo)
„W Samorządzie Doktorantów działam aktywnie od grudnia 2020 r. Przez ten czas pełniłem rozliczne funkcje w organach Samorządu oraz gremiach uczelnianych: byłem przewodniczącym WRD, przewodniczącym Samorządu Doktorantów, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej SD, a obecnie jestem Senatorem UWr i członkiem senackiej Komisji Statutowej. Chciałbym w ostatnich miesiącach przed złożeniem rozprawy wspomóc młodszych Kolegów i Koleżanki w działalności organizacyjnej. Być może moje doświadczenie okaże się przydatne.”
Wydział Fizyki i Astronomii:
· mgr Wojciech Nowak (III rok, Kolegium Fizyki i Astronomii, dyscyplina nauki fizyczne)
„Jako przewodniczący WRD w poprzedniej kadencji, skutecznie reprezentowałem interesy doktorantów, dbając o poprawę komunikacji z kadrą akademicką. W następnej kadencji będę dążył do dalszego wzmacniania naszej społeczności i kontynuacji działań służących wsparciu doktorantów.”
· mgr Michał Bobula (IV rok, Kolegium Fizyki i Astronomii)
„I have served in the Council for 2 years. Notably, I have contributed to recent important changes in the College to improve the quality of its functioning.”
· mgr Tadeusz Adach (II rok, Kolegium Fizyki i Astronomii, dyscyplina nauki fizyczne)
„2nd year PhD student in the Division of Theory of Gravity and Fundamental Interactions. Member of the PhD Student Council (WRD) in the 2022-2024 term.”
· mgr Paulina Góra (I rok, Kolegium Fizyki i Astronomii, dyscyplina astronomia)
„Jestem studentką pierwszego roku studiów w Kolegium Doktorskim, zarówno studia licencjackie jak i magisterskie skończyłam w Instytucie Astronomicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Mój obszar zainteresowań naukowych to asterosejsmologia, w szczególności pulsujących błękitnych maruderów oraz budowa i ewolucja gwiazd. Prywatnie moją pasją jest żeglarstwo.”
Wydział Komunikacji Społecznej i Mediów:
· mgr Milena Osowska (III rok, Kolegium Doktorskie Komunikacji Społecznej i Mediów)
„Jestem doktorantką w Instytucie Nauk o Informacji i Mediach. Moja działalność naukowa koncentruje się na badaniach związanych z komiksem internetowym. W ramach aktywności w Radzie Doktorantów chciałabym się skupić na integracji doktorantów z naszego wydziału, tworząc środowisko wspierające się nawzajem.”
Wydział Matematyki i Informatyki:
· mgr Maciej Korpalski (III rok, Kolegium Doktorskie Matematyki)
„W ramach doktoratu zajmuję się izomorfizmami przestrzeni Banacha, głównie przestrzeni funkcji ciągłych. Od zeszłego roku działam w ramach WRD i innych struktur Samorządu Doktorantów.”
· mgr Mateusz Basiak (II rok, Kolegium Doktorskie Informatyki)
„Jestem doktorantem w Instytucie Informatyki. Naukowo interesuję się algorytmami. Prywatnie interesuję się algorytmami i sportem.”
· mgr Tamara Frączek (II rok, Kolegium Doktorskie Matematyki)
„Jestem aktywnym członkiem WRD WMI od maja 2024 oraz przedstawicielem doktorantów w Radzie Wydziału WMI.”
· mgr Agnieszka Tatarczuk (II rok, Kolegium Doktorskie Informatyki)
„Jestem doktorantką drugiego roku informatyki, w pracy naukowej zajmuję się problemami online. Wolne dni najchętniej spędzam w górach.”
· mgr Tomasz Żuchowski (III rok, Kolegium Doktorskie Matematyki)
„Chciałbym pomóc w dobrej organizacji studiów w Kolegium Doktorskim oraz dobrej komunikacji doktorantów z Władzami Wydziału.”
Wydział Nauk Biologicznych:
· mgr Jakub Zając (I rok, Kolegium Doktorskie Nauk Biologicznych)
„Z Wydziałem Nauk Biologicznych jestem związany od 5 lat. Miałem przyjemność być reprezentantem studentów w Radzie Wydziału Nauk Biologicznych, stąd aspekty organizacyjne funkcjonowania Wydziału nie są mi obce. Jako członek Wydziałowej Rady Doktorantów chciałbym dopilnować przede wszystkim, aby program studiów odzwierciedlał nasze realne potrzeby oraz umożliwiał nam wielopłaszczyznowy rozwój.”
· mgr Beata Stryczek (I rok, Kolegium Doktorskie Nauk Biologicznych)
„Studiuję na Wydziale Nauk Biologicznych od 5 lat, a obecnie kontynuuję kształcenie w Szkole Doktorskiej. Byłam reprezentantką studentów w Radzie Wydziału Nauk Biologicznych, dzięki czemu poznałam aspekty organizacyjne funkcjonowania Wydziału. Wierzę, że moje zaangażowanie w Wydziałową Radę Doktorantów może przyczynić się do poprawy warunków kształcenia, doktorantów na naszym Wydziale.”
· mgr Maja Pietras (II rok, Kolegium Doktorskie Nauk Biologicznych)
„Swoją pracę badawczą koncentruję na badaniu zmian głosu wśród kobiet menopauzalnych, jednak posiadam jeszcze wiele innych zainteresowań naukowych. Przez 5 lat studiów pierwszego i drugiego stopnia aktywnie działałam na rzecz Studenckiego Koła Naukowego Antropologów „Kostka” i aktywnie uczestniczyłam we wszystkich aktywnościach koła.”
· mgr Ewa Stefanik (III rok, Kolegium Doktorskie Nauk Biologicznych)
„Absolwentka kierunku Genetyka i Biologia Eksperymentalna. W swojej pracy naukowej zajmuje się rozwojem oraz chorobami mięśni szkieletowych. Obecnie realizuje projekt modelowania ludzkiej choroby McArdle’a w Danio pręgowanym w Zakładzie Biologii Rozwoju Zwierząt UWr. Popularyzator nauki z zakresu genetyki oraz biologii molekularnej. Założycielka bloga popularnonaukowego „Zebrafish Adventure”. Członek zarządu Fundacji Marsz dla Nauki.”
· mgr Monika Gronowska (II rok, Kolegium Doktorskie Nauk Biologicznych)
„Interesuję się genetyką populacyjną, ekologią molekularną i genetyką konserwatorską, w szczególności zagadnieniem wpływu czynników środowiskowych na adaptacje genetyczną. W swoich badaniach skupiam się na zróżnicowaniu genetycznym populacji ptaka migrującego – muchołówki białoszyjej. Prywatnie miłośniczka psów i wycieczek górskich.”
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych:
· mgr Edyta Sperling (II rok, Kolegium Doktorskie Psychologii)
„Moje zainteresowania badawcze krążą wokół percepcji szeroko rozumianej sztuki, przede wszystkim skupiam się na definicji talentu i jak ona różni się w środowiskach laików i profesjonalistów. Widzę ogromny potencjał w prowadzeniu badań interdyscyplinarnych ze względu na ich wszechstronność i możliwość wymiany doświadczeń. Pracuje jako psycholog w DCOPiH we Wrocławiu. Prywatnie trenuję triathlon i jestem opiekunem psiego seniora.”
· mgr Mateusz Kurkowski (II rok, Kolegium Doktorskie Historii)
„Od początku byłem zaangażowany w działalność studentów zarówno jako przewodniczący SKN Historyków UWr, jak i przewodniczący RKN. Jestem również zaangażowany w wiele około akademickich środowisk będąc obecnie Sekretarzem Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii oraz członkiem Towarzystwa Studiów Interdyscyplinarnych. Wierzę, że doświadczenie dotychczasowej działalności pozwoli mi działać równie skutecznie w WRD.”
· mgr Karolina Gierszewska (III rok, Kolegium Doktorskie Archeologii, Sztuki i Kultury)
„Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz gender studies PAN, badaczka aktywizmu nastoletnich dziewczyn. Od 10 lat zaangażowana w ruchy na rzecz praw człowieka, wspiera inicjatywy oddolne i samoorganizację. Obecnie członkini Wydziałowej Rady Doktorantów. Entuzjastka równości i sprawiedliwości społecznej.”
· mgr Kiriakos Chatzipentidis (III rok, Kolegium Doktorskie Psychologii)
„Wieloletni przedstawiciel doktorantów m.in. w WRD WNHiP, Sejmiku Doktorantów, Senacie UWr oraz Radzie Bibliotecznej UWr.”
Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska:
· mgr Zofia Owczarek (IV rok SD, Kolegium Doktorskie Geografii i Geologii, dyscyplina Nauki o Ziemi)
„Aktywnie uczestniczę w Samorządzie Doktorantów już prawie 2 lata. Zaczynałam od zwykłego członka WRD, przez delegatkę do Sejmiku Doktorantów, po Przewodniczącą WRD WNoZiKŚ i II Wiceprzewodniczącą Samorządu. Chciałabym aktywnie kontynuować swoją pracę na rzecz naszego środowiska, co dałoby mi możliwość zakończenia działań/projektów, które rozpoczęłam podczas, trwającej jeszcze, IX kadencji WRD.”
· mgr Małgorzata Szczypińska (III rok, Kolegium Doktorskie Geografii i Geologii)
„Jestem doktorantką III roku w Centrum Badań Regionów Zimnych im. Alfreda Jahna. Zajmuję się zmianami wybrzeży w Arktyce i związanymi z nimi geozagrożeniami. Kandyduję, aby być na bieżąco ze sprawami doktoranckimi na naszym wydziale i uczelni.”
· mgr Maria Kotowska (II rok, Kolegium Doktorskie Geografii i Geologii)
„Naukowo zajmuję się geomorfologią strukturalną badając rzeźbę obszarów piaskowcowych, z czego najbardziej lubię wyjazdy w teren i możliwość bliskiego doświadczania fenomenów natury. Do Wydziałowej Rady Doktorantów chciałabym dołączyć, aby poszerzyć swoje horyzonty i znajomości oraz by lepiej poznać funkcjonowanie Uniwersytetu i brać w nim aktywny udział.”
· mgr Oskar Kostrzewa (III rok, Kolegium Doktorskie Geografii i Geologii)
„Jestem doktorantem 3. roku Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie Nauki o Ziemi na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska. Odnawiam swoją kandydaturę do WRD, ponieważ uważam, że doktoranci powinni mieć wpływ na decyzje, które zapadają na radzie wydziału oraz możliwość wypowiedzenia swojego zdania. Uważam, że branie udziału w WRD przyczynia się do lepszego kontaktu z władzami wydziału i pozostałymi doktorantami oraz pozwala na lepszą orientację w działaniu procedur uniwersyteckich.”
· mgr Błażej Cieślik (IV rok, Kolegium Doktorskie Geografii i Geologii)
„Przez ostatnie trzy lata przyglądałem się funkcjonowaniu szkoły doktorskiej i zauważyłem, że niektóre jej elementy nie działają prawidłowo. Jeśli zostanę wybrany, będę mógł nawiązać dialog z pracownikami odpowiedzialnymi za organizację WRD na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska, by wspólnie usprawnić jej działanie.”
· mgr Mateusz Telążka (III rok, Kolegium Doktorskie Geografii i Geologii)
„Dendrochronolog, dendroklimatolog, miłośnik zwierząt i drzew. Interesuje się chemią roślin, kaszalotami, regionalną kuchnią Polski, zmianami klimatu, fitoremediacją. W wolnym czasie spaceruję po lasach i wrocławskim ZOO.”
· mgr Kornelia Stolarczyk (III rok, Kolegium Doktorskie Geografii i Geologii)
„W sferze naukowej interesuję się wulkanologią i petrologią skał magmowych. Kandyduję do Wydziałowej Rady Doktorantów, ponieważ uważam, że daje nam ona realny wpływ na funkcjonowanie wydziału oraz dotyczące nas kwestie. Jest także strukturą ułatwiającą kontakt i przepływ informacji pomiędzy doktorantami wszystkich kolegiów.”
Wydział Nauk Społecznych:
· mgr Maciej Hałapacz (I rok, Kolegium Doktorskie Filozofii)
„Piszę doktorat z logiki, moim promotorem jest dr hab. Marcin Łazarz. Jestem po studiach licencjackich i magisterskich na UWr z filozofii (na mgr specjalność filozofia nauki). Przez dwa lata byłem prezesem koła naukowego „Askesis”. Jestem otwartym i pozytywnym człowiekiem, chciałbym reprezentować filozofię w WRD.”
Wydział Neofilologii:
· mgr Wojciech Milczarski (IV rok, Kolegium Doktorskie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa, dyscyplina językoznawstwo)
„Jestem osobą od lat aktywną w Samorządzie. Pełniłem w nim rozmaite funkcje: Przewodniczącego WRD, Członka/ I Wiceprzewodniczącego i obecnie Przewodniczącego Rady Doktorantów, Przedstawiciela w Komisji ds. grantów Młody Badacz oraz wielu innych. Chciałbym aktywnie kontynuować swoją pracę na rzecz naszego środowiska rozwijając nowe, polepszające jakość doktoranckiego życia inicjatywy.”
· mgr Maria Kozan (III rok, Kolegium Doktorskie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa, dyscyplina językoznawstwo)
„Jestem doktorantką w IFA UWr, gdzie prowadzę zajęcia z przekładoznawstwa i PNJA. W pracy doktorskiej łączę dwie dziedziny nauki, muzykologię i przekład ustny. Jestem członkinią trzech doktoranckich kół naukowych, Chamelinguon Language and Culture Club, Naukowego Interdyscyplinarnego Koła Doktorantów oraz Koła Naukowego Groznawców „Fire Keepers”. Uwielbiam różnorodną muzykę, kino i podróże w nieznane.”
· mgr Adam Bilski (II rok, Kolegium Doktorskie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa)
„Jestem absolwentem anglistyki, językoznawcą oraz groznawcą. Moje badania skupiają się na usprawnieniu procesu lokalizacji językowej gier wideo.”
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii:
· mgr Kamil Sobański (II rok, Kolegium Doktorskie Nauk Prawnych)
„Jestem doktorantem w Inkubatorze Doskonałości Naukowej – Centrum Digital Justice. Do moich zainteresowań badawczych należy wpływ technologii na wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych, a w szerszym zakresie postępowanie karne i międzynarodowe postępowanie karne. W czasie studiów prawniczych działałem aktywnie w wydziałowym samorządzie studenckim.”
· mgr Ewelina Tomczyk (II rok, Kolegium Doktorskie Nauk Prawnych)
„Angażuję się w działalność Samorządu Doktorantów od niespełna roku. Jestem przewodniczącą WRD WPAE oraz członkinią Rady Doktorantów UWr. Działam również aktywnie w Zespole Rzecznika Praw Doktoranta Krajowej Reprezentacji Doktorantów. W nadchodzącej kadencji chciałabym kontynuować swoją pracę na rzecz doktorantów zarówno na szczeblu wydziałowym, jak i uniwersyteckim.”
· mgr Juliusz Mroziński (II rok, Kolegium Doktorskie Nauk Prawnych)
„Absolwent studiów dziennych na kierunku Prawo. Uczestnik Szkoły Doktorskiej w Kolegium Doktorskim Nauk Prawnych. Od grudnia 2023 r. członek Wydziałowej Rady Doktorantów na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii oraz delegat na Sejmik Doktorantów. Członek Komisji Wyborczej oraz przedstawiciel doktorantów w senackiej Komisji Nauczania. Od października 2024 r. sekretarz Rady Doktorantów.”
· mgr Wojciech Wereszko (IV rok, Kolegium Doktorskie Nauk Prawnych)
„Jestem doktorantem w Kolegium Doktorskim Nauk Prawnych i członkiem Wydziałowej Rady Doktorantów mijającej kadencji. Pełnię funkcję delegata na Sejmik Doktorantów UWr oraz przedstawiciela doktorantów w senackiej Komisji Rozwoju. W pracy badawczej zajmuję się problematyką mniejszości narodowych oraz państw wieloetnicznych. Jako dydaktyk związany jestem zawodowo ze szkolnictwem wyższym od 5 lat.”
· mgr Michał Ostrowski (II rok, Kolegium Doktorskie Nauk Prawnych)
„Jestem doktorantem w Katedrze Prawa Finansowego, moje zainteresowania badawcze koncentrują się wokół prawa podatkowego oraz prawa finansów publicznych w Kontekście konstytucyjnym i ustrojowym.”