Wydział Biotechnologii
Karolina BARAN (III rok SD, KDNB)
„Jestem doktorantką III roku Szkoły Doktorskiej w Zakładzie Inżynierii Białka na Wydziale Biotechnologii. Swoją przygodę z Uniwersytetem Wrocławskim rozpoczęłam 7 lat temu na Wydziale Nauk Biologicznych. Poza nauką, która jest moim życiem, uwielbiam podróże, włoską kuchnię, grać na trąbce oraz jeździć na nartach.”
Jan WIDUŁA (I rok SD, KDNB)
„Jestem związany z Uniwersytetem Wrocławskim od ponad 7 lat, najpierw jako student na Wydziale Nauk Biologicznych, potem pracownik na stanowisku technicznym, a teraz doktorant. Od samego początku moim głównym obszarem zainteresowań były rośliny, toteż po studiach rozpocząłem współpracę z Zakładem Biochemii Genetycznej, którego głównym obiektem badawczym jest Len zwyczajny.”
Wydział Chemii
Kamila FUCHS (III rok SD, KDCh)
„Jestem doktorantką 3. roku Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie Nauki Chemiczne na Wydziale Chemii. W latach 2020-2022 byłam członkinią Wydziałowej Rady Doktorantów i pełniłam funkcję przedstawicielki doktorantów na spotkaniach Rady Wydziału Chemii. Chciałabym ponownie zasilić skład Wydziałowej Rady Doktorantów.”
Karolina MUCHA (III rok SD, KDCh)
„Doktorantka III roku w Kolegium Doktorskim Chemii, zajmuję się spektroskopią IR i fotochemią związków heterocyklicznych. W wolnym czasie gram w sekcji siatkówki naszego Uniwersytetu i reprezentuję Uczelnię w rozgrywkach ogólnopolskich. Chciałabym dołączyć do Rady Doktorantów, aby wziąć czynny udział w rozwoju społeczności doktoranckiej oraz całego Wydziału.”
Sonia PIELORZ (III rok SD, KDCh)
„Doktorantka III roku Szkoły Doktorskiej. Głównym nurtem moich badań jest poszukiwanie nowych metod ilościowego oznaczania zawartości barwników w produktach różnego pochodzenia przy wykorzystaniu metod spektroskopii oscylacyjnej oraz chemometrii. Uwielbiam spędzać czas aktywnie oraz pracę z ludźmi, głównie tymi najmłodszymi. Chciałabym wziąć czynny udział w rozwoju społeczności doktoranckiej Wydziału Chemii.”
Martyna WALTER (III rok SD, KDCh)
„Jestem doktorantką 3. roku Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie Nauki Chemiczne na Wydziale Chemii. Biorę aktywny udział w organizacji różnych wydarzeń na Wydziale, jak Dolnośląski Festiwal Nauki. Chciałabym zasilić skład Rady Doktorantów wydziału Chemii o przedstawicielkę dla 3 roku Szkoły Doktorskiej.”
Wydział Filologiczny
Andrzej GRAUL (II rok SD, KDWF, literaturoznawstwo)
„Jestem uczestnikiem drugiego roku studiów KDWF, moją specjalizacją jest literaturoznawstwo w obszarze współczesnej literatury polskiej. Moje badania dotyczą identyfikacji i analizy literackich obrazów kapitalistycznych procesów socjoekonomicznych i kulturotwórczych we współczesnej powieści polskiej (autorów debiutujących po roku 1989). Interesuje mnie sposób literackiego przedstawienia w powieści zjawisk i procesów takich jak: transformacja ustrojowo-gospodarcza, globalizacja, makdonaldyzacja, konsumpcjonizm, medializacja, prekarność itp. Fundamentem teoretycznym moich badań są tezy G. Lukacsa stanowiące o potrzebie interpretacji powieści, by móc zdemaskować uwikłania podmiotu społecznego. Dodatkowym zapleczem są dokonania badaczy takich jak T. Adorno, G. Debord, J. Baudrillard. Ponadto, jestem krytykiem poezji współczesnej i biorę aktywny udział w życiu literackim Wrocławia i okolic. Poza literaturą moje zainteresowania dotyczą socjologii, antropologii, geopolityki, zbrojeń oraz najnowszych technologii. Jako doktorant KDWF chciałbym mieć aktywny wpływ na struktury Uczelni, stąd moja kandydatura.”
Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska
Kamil BULCEWICZ (II rok SD, KDGiG)
„Prowadzę badania z zakresu petrologii metamorficznej.”
Błażej CIEŚLIK (II rok SD, KDGiG)
„Aktywna działalność w Wydziałowej Radzie Doktorantów daje realną możliwość polepszania warunków pracy oraz jakości prowadzenia badań przez doktorantów. Jako osoba wykonująca swoje zadania badawcze w terenie, jak i laboratorium, zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy doktoranci mają łatwy dostęp do rozmaitej aparatury badawczej znajdującej się w różnych jednostkach naszej uczelni. Chciałbym podjąć próbę zmiany tej sytuacji.”
Michał DAJEK (II rok SD, KDGiG)
„Doktorat wykonuję w zakładzie Gospodarki Surowcami Mineralnymi ING UWr. W swoich badaniach zajmuję się m.in. petrologią skał metaosadowych z okolic Pustkowa Wilczkowskiego. Moje zainteresowania naukowe to szeroko pojęta petrologia i kartografia geologiczna. Podczas studiów magisterskich działałem aktywnie w kole naukowym, teraz swoich sił chcę spróbować w Samorządzie Doktorantów.”
Maryna DIACHUK (II rok SD, KDGiG)
„Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół szeroko rozumianej geografii kulturowej, turystyki kulturowej, w tym turystyki etnicznej i sentymentalnej Polaków na terenie Ukrainy. Zgłaszana przeze mnie kandydatura związana jest z chęcią reprezentowania interesów doktorantów zarówno w obrębie naszego Wydziału, jak i całej Uczelni.”
Oskar KOSTRZEWA (I rok SD, KDGiG)
„W bieżącym roku akademickim rozpocząłem swoje studia doktoranckie w projekcie GLAVE. Z Uniwersytetem Wrocławskim jestem związany od ponad 5 lat, gdzie ukończyłem studia I i II stopnia. Kandyduję do WRD, ponieważ uważam, że doktoranci powinni mieć wpływ na decyzje, które zapadają na radzie wydziału oraz możliwość wypowiedzenia swojego zdania. Uważam, że wzięcie udziału w rekrutacji przyczyni się do lepszego kontaktu z władzami wydziału i pozostałymi doktorantami z innych wydziałów oraz pozwoli na lepszą orientację w działaniu procedur uniwersyteckich z którymi mam styczność.”
Hubert MAZUREK (II rok SD, KDGiG)
„Nazywam się Hubert Mazurek, jestem uczestnikiem II roku studiów doktoranckich w dyscyplinie Nauki o Ziemi i Środowisku w Kolegium Doktorskim Geografii i Geologii na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska UWr. Moje zainteresowania naukowe skupiają wokół mineralogii siarczków oraz petrologii skał ultramaficznych. Zgłaszana przeze mnie kandydatura związana jest z chęcią reprezentowania interesów studentów oraz doktorantów w obrębie zarówno naszego wydziału jak i całej uczelni.”
Małgorzata NOWAK (II rok SD, KDGiG)
„Interesuję się petrologią metamorficzną. Członkostwo w Wydziałowej Radzie Doktorantów będzie dla mnie niepowtarzalną okazją do rozwoju i nabycia nowych umiejętności.”
Zofia OWCZAREK (II rok SD, KDGiG)
„Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół zmian wybrzeży Archipelagu Svalbard (Arktyka) analizowanych przy pomocy GIS. Zgłaszana przeze mnie kandydatura związana jest z chęcią reprezentowania interesów doktorantów zarówno w obrębie naszego wydziału, jak i całej uczelni.”
Paweł PORWISIAK (II rok SD, KDGiG)
„Absolwent studiów licencjackich i magisterskich Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku geografia. Zainteresowania naukowe to modelowanie zanieczyszczeń powietrza, ich wpływ na zdrowie oraz związane z tym skutki ekonomiczne. W ramach Wydziałowej Rady Doktorantów zamierzam pogłębiać integrację w środowisku doktorantów Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska.”
Kornelia STOLARCZYK (I rok SD, KDGiG)
„W sferze naukowej interesuję się wulkanologią i petrologią skał magmowych. Kandyduję do Wydziałowej Rady Doktorantów, ponieważ uważam, że daje nam ona realny wpływ na funkcjonowanie wydziału oraz dotyczące nas kwestie. Jest także strukturą ułatwiającą kontakt i przepływ informacji pomiędzy doktorantami wszystkich kolegiów.”
Małgorzata SZCZYPIŃSKA (I rok SD, KDGiG)
„Rozpoczynam doktorat w Zakładzie Geomorfologii jako członek zespołu badawczego w projekcie GLAVE. Kandyduję do WRD, gdyż podoba mi się inicjatywa włączenia do tego ciała wszystkich doktorantów młodszych lat. Myślę, że pozwoli nam to utrzymać kontakt i lepiej orientować się w działaniu procedur uniwersyteckich, które nas dotyczą.”
Mateusz TELĄŻKA (I rok SD, KDGiG)
„Nazywam się Mateusz, jestem na I roku Szkoły Doktorskiej. Moimi zainteresowaniami naukowymi są zmiany klimatyczne, ekologia oraz szeroko pojęta biogeografia, zwłaszcza dendrochronologia. Oprócz geografii fascynują mnie zwierzęta, głównie ssaki, a w szczególności kaszaloty, kuchnia oraz muzyka.”
Wydział Nauk Społecznych
Kamila JĘDRZEJCZYK (I rok SD, KDNoB)
„Przez całą swoją karierę na Uczelni studiowałam jednocześnie socjologię grup dyspozycyjnych i filologię germańską. Od 2018 roku działam bardzo aktywnie w Samorządzie Studentów i Parlamencie Studentów UWr oraz kilku radach (ds. Jakości Kształcenia i Wydziałowych na WNS i WF). Przewodniczę Kole Naukowemu Security&Society oraz jestem Sekretarzem Centrum Studiów i Edukacji na rzecz Bezpieczeństwa UWr.”