Co u nas w styczniu?

[PL]
Drogie Doktorantki i Drodzy Doktoranci,

w tym roku chcielibyśmy regularnie przedstawiać Wam w pigułce, co udało nam się zrobić i jakie mamy plany na najbliższy czas.

• Już w pierwszych tygodniach nowego roku wraz z naszym prężnie działającym Zespołem ds. Doktorantów Międzynarodowych
    spotkaliśmy się z przedstawicielami Rady Doktorantów Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, z którymi porozmawialiśmy o kwestii włączenia doktorantów zagranicznych w działalność samorządową;
  • zaczęliśmy prace nad koncepcją ogólnopolskiego spotkania, które ma zostać poświęcone doktorantom międzynarodowym w Polsce (za inicjatywę dziękujemy Radzie Doktorantów Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego);
  • organizujemy spotkanie zapoznawcze dla doktorantów zagranicznych, w którym wezmą udział także nasi samorządowcy, reprezentujący Wydziałowe Rady Doktorantów i Uczelnianą Radę Doktorantów. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 27 stycznia, o godz. 18:00 w Instytucie Politologii (Aula C, ul. Koszarowa 3). Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych!
  • wzięliśmy udział w organizowanym przez UWr spotkaniu z Rektorką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Bogumiłą Kaniewską. Tematem dyskusji była pozycja kobiet w polskiej nauce, obfitująca w wymianę cennych spostrzeżeń i doświadczeń jej uczestniczek i uczestników.

Szykujemy się także do pierwszego w tym roku Sejmiku, na którym spotkają się doktoranci naszej uczelni. Oprócz aspektu sprawozdawczego z działalności Samorządu w 2022 roku, podczas najbliższego posiedzenia wybierzemy także nowego Przewodniczącego lub Przewodniczącą Samorządu Doktorantów oraz nowych członków Rady Doktorantów. Serdecznie zapraszamy do udziału!

[ENG]
Dear Doctoral Students,

This year we would like to regularly present to you our activities and plans for the near future in a nutshell.

In the first weeks of the new year together with our thriving Doctoral Student International Team we already:

• met with representatives of the Doctoral Student Council of the Doctoral School of the University of Szczecin and discussed issues of including foreign doctoral students in the doctoral self-government activities;
  • started working on the concept of a nationwide meeting dedicated to international doctoral students in Poland (we would like to thank Doctoral Student Council of the Doctoral School of the University of Szczecin for the initiative);
  • organize an integration meeting for foreign doctoral students of UWr with the representatives of the Doctoral Student Self-Government and Departmental Doctoral Student Councils. The meeting will take place on January 27th at 6 pm at the Institute of Political Science (Aula C, ul. Koszarowa 3). We cordially invite everyone!
  • took part in a meeting with the Rector of the Adam Mickiewicz University in Poznań, prof. Bogumiła Kaniewska, which was organized by UWr. The discussion dedicated to the position of women in Polish science was very rich in the exchange of valuable insights and experiences of its participants.

We are also preparing for the first Session of the Doctoral Student Assembly this year, where doctoral students of our university will meet. In addition to the report on the activities of the Doctoral Student Self-Government in 2022, we will also elect a new Chairperson of the Doctoral Student Self-Government and new members of the Doctoral Student Council during the Session.We cordially invite you to participate!