Wydział Chemii
- mgr Weronika Forysiak (III rok SD, KDCh)
„Przez pierwsze dwa lata doktoratu pracowałam w Sieci Badawczej Łukasiewicz-PORT, a teraz chciałabym wnieść swój wkład w życie doktoranckie na naszej uczelni.”
Wydział Filologiczny
- mgr Adam Bilski (I rok SD, KDWF)
„Jestem absolwentem Anglistyki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studiów Podyplomowych Angielskiego Języka Specjalistycznego. Moja rozprawa doktorska z językoznawstwa będzie dotyczyć lokalizacji językowej gier wideo.„
- mgr Anna Borkowska (III rok SD, KDWF)
„Poza doktoratem robionym w KDWF na temat: Poza doktoratem robionym w KDWF na temat związany z postrzeganiem obcej wymowy oraz jej wpływem na decyzje moralne pracuję także w grancie na Instytucie Psychologii. Badam tam efekt języka obcego. W pracy naukowej cenię sobie interdyscyplinarność oraz współpracę w zgranym zespole.”
- mgr Alicja Derych (III rok SD, KDWF)
„Jestem absolwentką filologii polskiej oraz anglistyki, w ramach językoznawczego doktoratu (również jako członkini Pracowni Fonetyki w IFG) badam wymowę osób niemieckojęzycznych uczących się języka polskiego. Współpracuję z Zakładem Lingwistyki Korpusowej w IFP, organizując szkolenia i prowadząc zajęcia dla studentów filologii polskiej. Zawodowo w projekcie CLARIN pracuję nad rozwojem Słowosieci – polskiego semantycznego słownika relacyjnego.”
- mgr Jakub Horbacz (I rok SD, KDWF)
Pierwszoroczny doktorant z literaturoznawstwa, miłośnik antropologicznych dociekań w zakresie literatury współczesnej i procesu czytania. Czuły obserwator rzeczywistości, z naturą społecznika. Działał w samorządzie młodzieżowym, był radnym młodzieżowego sejmiku dolnośląskiego. Wcześniej w Akademickim Radiu Luz, także koordynator wolontariuszy w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej Simcha. Chce działać aktywnie na rzecz akademickiej kultury równości i szacunku.
- mgr Monika Horodecka (III rok SD, KDWF)
„Jestem doktorantką na trzecim roku kształcenia w KDWF. Zajmuję się językoznawstwem, a w obszarze moich głównych zainteresowań znajdują się krajobrazy językowe w przestrzeni publicznej (Linguistic Landscapes). Studia licencjackie i magisterskie ukończyłam na filologii germańskiej UWr. Oprócz zafascynowania nauką, od wielu lat interesuję się także sztukami walki i muzyką.”
- mgr Maria Kozan (II rok SD, KDWF)
„Jestem doktorantką w IFA UWr, gdzie prowadzę zajęcia z przekładoznawstwa i PNJA. W pracy doktorskiej łączę dwie dyscypliny, muzykologię i przekład ustny. Jestem członkinią dwóch doktoranckich kół naukowych, Chamelinguon Language and Culture Club i NIKD oraz Zespołu ds. Doktorantów Międzynarodowych Samorządu Doktorantów. Uwielbiam muzykę i wędrówki po Łemkowszczyźnie i Islandii. „
- mgr Natalia Lazreg (III rok SD, KDWF)
Natalia Lazreg jest romanistką ze specjalizacją przekładoznawczą i doktorantką w Kolegium Doktorskim Wydziału Filologicznego UWr, w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat: „Multimodalność a przekład dla dzieci i młodzieży – na materiale wybranych francuskich książek obrazkowych i ich polskich tłumaczeń”.
Wydział Matematyki i Informatyki
- mgr Maciej Korpalski (II rok SD, KDM)
„W pracy naukowej zajmuję się teorią przestrzeni Banacha. Prowadzę podstronę Kolegium Doktorskiego Matematyki na stronie Instytutu.”
Wydział Nauk Biologicznych
- mgr Monika Gronowska (I rok SD, KDNB)
„Naukowo interesuję się genetyką konserwatorską, w szczególności zróżnicowaniem genetycznym ptaków. Prywatnie miłośniczka psów i wycieczek górskich. „
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
- mgr Karolina Gierszewska (II rok SD, KDASiK)
Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz gender studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. W swojej pracy badawczej skupia się na aktywizmie nastoletnich dziewczyn. Od blisko 10 lat związana z ruchami aktywistycznymi na rzecz praw człowieka, entuzjastka ruchów oddolnych i samoorganizacji.
- mgr Edyta Sperling (I rok SD, KDP)
„Moje zainteresowania badawcze krążą wokół: empatycznej komunikacji, wykorzystywania umiejętności miękkich w pracy lekarzy i komfortu pacjentów z chorobami przewlekłymi. Widzę ogromny potencjał w prowadzeniu badań interdyscyplinarnych ze względu na ich wszechstronność i możliwość wymiany doświadczeń. Pracuje jako psycholog w DCOPiH we Wrocławiu. Prywatnie trenuję triathlon i jestem opiekunem psiego seniora. „
- mgr Paweł Szatkowski (I rok SD, KDH)
„Jestem doktorantem I roku na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych. Interesuje się okresem wczesnego średniowiecza, którym zajmuję się badawczo od licencjatu. Od początku studiów angażowałem się w działalność kół naukowych począwszy od koła amerykanistów „Going West”, następnie zaś w Studenckim Kole Naukowym Historyków UWr.”
Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska
- mgr Mateusz Wolszczak (I rok SD, KDGiG)
„Studiowałem kierunek Geologia na Uniwersytecie Wrocławskim w latach 2018-2023. W trakcie trwania studiów byłem zaangażowany w działalność Studenckiego Koła Naukowego Geologów Uniwersytetu Wrocławskiego. Dwie kadencje działałem w Zarządzie: jako Wiceprzewodniczący ds. organizacyjnych (kadencja 2020-2021) oraz jako Wiceprzewodniczący ds. promocji (kadencja 2021-2022).”
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
- mgr Juliusz Mroziński (I rok SD, KDNP)
Absolwent studiów dziennych na kierunku Prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Uczestnik Szkoły Doktorskiej w Kolegium Doktorskim Nauk Prawnych. W latach 2020-2022 członek Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii jako przedstawiciel studentów. Uczestnik dwusemestralnej mobilności zagranicznej w ramach programu Erasmus+ Studia realizowanej w Uniwersytecie Parisa Lodrona w Salzburgu.
- mgr Ewelina Tomczyk (I rok SD, KDNP)
Doktorantka w Zakładzie Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowania badawcze: zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego postępowania cywilnego, w tym zwłaszcza: postępowanie dowodowe, polubowne metody rozstrzygania sporów oraz relacje między prawem procesowym cywilnym a prawem materialnym.
- mgr Wojciech Wereszko (III rok SD, KDNP)
„Jestem doktorantem w Kolegium Doktorskim Nauk Prawnych. W swojej pracy badawczej zajmuję się przede wszystkim problematyką mniejszości narodowych oraz państw wieloetnicznych i ich ustrojów. Poza kilkuletnim doświadczeniem jako pracownik dydaktyczny, posiadam również różnorodne doświadczenie w praktyce prawniczej, a w przeszłości angażowałem się także w działalność organizacji pozarządowych.”